Wakacje!

2014-07-08
Aktualnosci Post Pierwszy

Nadszedł czas, na który wszyscy tak długo czekaliśmy – wakacje! Perspektywa dwóch leniwych miesięcy sprawia, że najbardziej cieszą się z nich dzieci, dorośli jednak również nie mają powodów do narzekań! Nawet krótki weekend na Mazurach potrafi sprawić, że wrócimy do pracy pełni energii, wypoczęci i zrelaksowani.

Wakacje warto spędzić w miejscu, które z jednej strony jest ciche i spokojne, z drugiej – daje możliwość poznania nowych miejsc i ludzi, wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach. W takim miejscu, jak domek na Mazurach – Villa Plaza! Jagodne Wielkie – wieś, w której zlokalizowany jest nasz dom do wynajęcia leży między dwoma najbardziej znanymi mazurskimi miastami – Giżyckiem i Mikołajkami, dzięki temu goście domu nad jeziorem w każdej chwili mogą zdecydować się na udział w imprezach organizowanych na ich terenie.

Wydarzenia, które mają miejsce w Giżycku i w Mikołajkach są zazwyczaj związane z tematyką żeglarską. Nie inaczej będzie w tym roku! VIII Giżycki Tydzień Żeglarski, XXII Festiwal Szanty w Giżycku, Szantki dla Dzieci, Żeglarskie Grand Prix Mikołajek – to tylko część imprez (sic!), które będą miały miejsce w naszej okolicy w lipcu.

71 Rajd Polski w Mikołajkach

2014-07-07
Aktualnosci Post Pierwszy

Pod koniec czerwca w Mikołajkach, które leżą zaledwie 30 km od domu do wynajęcia miało miejsce wydarzenie, które co roku przyciąga na Mazury tysiące fanów motoryzacji. Jedna z dwunastu rund Rajdowych Mistrzostw Świata jak zwykle cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności – zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów – również tych, którzy zdecydowali się na nocleg w naszym domu nad jeziorem.:)

Zawodnicy startujący w rajdzie mieli do pokonania blisko 360 km podzielonych na 23 odcinki specjalne. Impreza trwała aż cztery dni, uroczysta inauguracja miała miejsce 26 czerwca w samym centrum Mikołajek. Rywalizacja rozpoczęła się jeszcze tego samego dnia. W rajdzie brało udział 11 polskich załóg, niestety żadna z nich nie stanęła na podium. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył duet z Francji - Sébastien Ogier i Julien Ingrassia.