Mazury – cud natury

Mazury bez wątpienia są miejscem wyjątkowym. Charakteryzuje je niezwykła, niespotykana w innych zakątkach Europy roślinność oraz rzadkie zwierzęta. Region jest prawdziwym rajem dla ornitologów. Poszukiwacze rzadkich okazów mogą zobaczyć tu kormorany, perkozy, łyski, czaple oraz łabędzie nieme. Osoby wynajmujące domki Mazury na uboczu, z dala od wielkich miast z pewnością będą miały okazję zobaczyć skrzydlate drapieżniki: orła przedniego oraz bielika zwyczajnego.

Bogata fauna i flora to nie wszystko, co Mazury mają do zaoferowania. Region ten bogaty jest również w zabytki, które powinien zobaczyć każdy miłośnik historii. Oprócz zapierających dech w piersiach pałaców i dworów każdy, kto spędza choćby weekend na Mazurach powinien zobaczyć pole bitwy znajdujące się nieopodal wsi Grunwald. Tak, tak, to tu w 1410 roku wojska polsko-litewskie rozgromiły armię krzyżacką.

Domek Mazury to miejsce dla osób, które marzą o wypoczynku, przy okazji jednak chciałyby poznać nowe miejsca oraz zobaczyć niesamowite okazy roślin i zwierząt. Zapraszamy!